معماری
خانه / تاریخچه / تاریخچه ورزش سه گانه ایران

تاریخچه ورزش سه گانه ایران

ورزش سه گانه در ايران

اين رشته از سال ۱۳۸۰ توسط بهرام افشارزاده دبيركل محترم كميته ملي المپيك به عنوان كميته ورزش سه گانه در زير مجموعه فدراسيون دو و ميداني شروع به فعاليت كرد و در سال ۱۳۸۲ به عنوان انجمن ورزش سه گانه كشور به كنفدراسيون سه گانه آسيا معرفي شد. سپس در سال ۱۳۸۵ سردار محمد علي صبور به عنوان سرپرست فدراسيون ورزش سه گانه منصوب و دربيست و سوم آبان ماه ۱۳۸۵ با اكثريت آراء به عنوان رييس فدراسيون ورزش سه گانه جمهوري اسلامي ايران انتخاب شد و در خرداد ۱۳۸۶ با تلاش فراوان و تدوين اساسنامه مربوطه و ارسال آن به كنفدراسيون سه گانه آسيا به عنوان بيست و يكمين عضو آن كنفدراسيون(ASTC) انتخاب شد.

اولين دوره ليگ ورزش سه ‌گانه باشگاه‌هاي كشور در سال ۱۳۸۷ با شركت ۲۱ تيم و بيش از ۸۰ ورزشكار برگزار شد و مرداد ماه ۱۳۹۵ نهمين دوره آن محسوب مي شود.

در پنجمين دوره انتخابات كنگره كه در سال ۲۰۱۵ در كشور چين تايپه برگزار گرديد ، آقاي جاستين ساك وون پارك از كره جنوبي به سمت رئيس، آقاي شين اوتسوكا از ژاپن به عنوان نايب رئيس ارشد، آقاي محمد علي صبور از ايران به عنوان نايب رئيس، آقاي ويجيتر سيتي ناوين از تايلند به عنوان دبيركل و آقاي چيا چون- نام از مالزي به سمت خزانه دار انتخاب شدند. هيأت اجرايي تا سال ۲۰۱۹ به فعاليت خود ادامه خواهد داد.

قالب وردپرس